[masterslider id="1"]

II Bieg Śnieżnej Pantery – Archiwum 2016

27.06.2016 | Fotopułapki zaupione!

13324117_10153848597344081_1786817516_o

Jesteśmy ogromni dumni z tego ile dzięki Wam zrobiliśmy dobrego. Czas na fakty i ważne finansowe podsumowanie. Od początku zależało nam na tym, aby wszyscy wiedzieli ile pieniędzy wpłynie na rzecz rysia i jego ochrony i jak zostaną spożytkowane. Należało się to wszystkim i cieszy nas to, że możemy się z tego wywiązać. Czas zatem przedstawić Wam liczby. Z darowizn od Uczestników II Biegu Śnieżnej Pantery (i kilku dobrowolnych niebiegnących chętnych) wpłynęło łącznie 10.222,85 zł + pieniądze za aukcję plecaka w wysokości 250 zł, czyli razem 10,472,85 zł

Zgodnie z planem Stowarzyszenie dla Natury Wilk, które otrzymało pieniądze zakupiło:

(1) 2 szt. fotopułapek Bushnell z opcją wysyłania MMS + obudowy – koszt 3.299.99 zł

(2) 5 szt. fotopułapek Bushnell bez opcji wysyłki MMS + obudowy – koszt 6.998,59 zł

(3) baterie do części fotopułapek – koszt 174,29 zł

Łącznie 10.472,85

Jak pisze dr Robert Mysłajek z SdNW dzięki Biegowi i Wam mamy 7 fotopułapek. Na razie fotopułapki przysyłają MMS z fotografiami m.in. wilków (zdjęcie poniżej), ale czekają cierpliwie na rysie. Oczywiście fotopułapki z funkcją MMS nagrywają także filmy w dobrej jakości, a MMS jest jedynie informacją z urządzenia, że “coś w trawie piszczy”. Gdy filmy zostaną zgrane z kart SD, będzie można przygotować specjalne filmy. w skrócie to tyle, ale bardzo istotnie!Pozdrawiam serdecznie i w imieniu swoim oraz Stowarzyszenia dla Natury “Wilk”jeszcze raz bardzo dziękuję – każdemu z osobna!

Organizatorzy

13287939_10153848124124081_75625185_o

 

05.03.2016 | Trasa II BŚP

Zrzut ekranu 2016-03-05 o 19.41.04

 

05.03.2016 | Program imprezy

BSP II monitory informacja

BSP II monitory informacja

National Geographic Patronem Medialnym

NGTraveler_logo

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że National Geographic Polska został Patronem Medialnym II Biegu Śnieżnej Pantery! Ryś ma teraz nie lada wsparcie! Od teraz dalsze losy imprezy i rysia śledzić będzie można również na http://www.national-geographic.pl/ i FB.

Zrzut ekranu 2016-03-04 o 23.59.09

Poznajcie Gela Allmann – niemiecką skialpinistkę i biegaczkę górską. Miała koszmarny wypadek (spadła 800 m w dół), przeżyła, jednak przez bardzo długi czas była w totalnej cielesnej rozsypce mając niemal wszystko połamane. Nie siadła jej natomiast wola walki. Pozbierała się i nakręciła o tym film. Jego premiera odbyła się 20 lutego w Niemczech.

W Polsce premiera nastąpi 12 marca podczas II Biegu Śnieżnej Pantery (angielskie napisy). To jedyna taka okazja i specjalnie dla Was! Obejrzyjcie zwiastun, a pełny film z nami już 12 marca o g.16. Napisy będą po angielsku.
https://vimeo.com/152058154

23.02.2016 | Jazdy testowe BMW X1

Unknown (1)

Dla chętnych, już od piątku (jazdy wieczorne od godz. 19-21) i w sobotę (za dnia od 9:30-14:00) będzie możliwość osobistego przetestowania nowego BMW X1 w asyście Product Geniusa – Karola Schmidta.

IDEALNY TOWARZYSZ WYPRAWY W NIEZNANE !  BMW X1 podobnie jak inne modele z rodziny X, to doskonały samochód dla osób, które każdego dnia szukają nowych wyzwań. Muskularna karoseria i elastyczne wnętrze są bez wątpienia jego znakami rozpoznawczymi. To zwinny, pakowny i wytrzymały SUV
Nowe BMW X1 oferuje kierowcy i jego pasażerom podwyższoną pozycję siedzenia, a tym samym optymalną widoczność tak potrzebną podczas przecierania nieznanych dotąd obszarów. W połączeniu z intuicyjną obsługą i wszechstronnym wnętrzem, panoramicznym dachem dającym przyjemne poczucie przestrzeni, staje się idealnym kompanem zarówno na utwardzonych szlakach jak i poza nimi. Dzięki inteligentnemu napędowi – bezkonkurencyjnemu BMW xDrive – efektywnie łączy zalety napędu na cztery koła takie jak: trakcję, stabilny kurs i bezpieczeństwo, z typową dla BMW zwinnością, dając jeszcze większą radość z jazdy.
BMW X1 – BEZGRANICZNIE SPONTANICZNE.

19.02.2016 | Dealer BMW Tłokiński gościem II BŚP

Unknown-1

Bardzo jest nam miło, że firma BMW Polska po raz kolejny została SPONSOREM STRATEGICZNYM II Biegu Śnieżnej Pantery – serdecznie dziękujemy! W tym roku w Centrum Górskim Korona Ziemi gościć będziemy Dealera BMW Tłokiński. „Wychodząc naprzeciw postępowi branży motoryzacyjnej i chcąc być pozycjonowanymi jako odważny prekursor innowacyjności, a także jako firma nieobojętna na szereg problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, podjęliśmy decyzję o podpisaniu umowy na dystrybucję samochodów elektrycznych BMW i. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło móc być częścią tego wyjątkowego wydarzenia jakim niewątpliwie jest Bieg Śnieżnej Pantery, którego idee wspieramy całym sercem.” – przekazuje Jacek Rydzyński.

Co zaproponuje nam BMW podczas tegorocznego Biegu Śnieżnej Pantery?
– Dla chętnych, już od piątku (jazdy wieczorne) i w sobotę (za dnia) będzie możliwość osobistego przetestowania nowego BMW X1 w asyście Product Genius – Karola Schmidta.
– sobota 14:30 – Prezentacja nowego BMW X1.

Podczas krótkiego przedstawienia nowego BMW X1, Karol Schmidt / Jacek Rydzyński skupią się na prezentacji kluczowych funkcji i usług dedykowanych nowemu X1 takich jak:
– innowacyjny napęd BMW xDrive
– usługa BMW Connected Drive
– wybrane funkcjonalności nowego BMW X1
Dodatkowo po prezentacji odbędzie się krótki i łatwy (dla tych którzy uważnie słuchali :)) konkurs z upominkami od Dealera BMW Tłokiński.
Zapraszamy!

 

18.02.2016 | Konkurs plastyczny dla dzieci

15MK1082_foto_marek_kowalski

Szanowni Rodzice! Podobnie jak rok temu ogłaszamy konkurs na pracę plastyczną dla Waszych dzieci, które przyjadą do Zawoi. Może to być rysunek, wyklejanka, wylepianka, „rzeźba”. Wykonanie dowolne, ale oczywiście z rysiem w roli głównej. Niech pokażą jak ważne są dla rysia duże przestrzenie, góry i drzewa! Prosimy by prace dzieci przywiozły ze sobą. Każdą nagrodzimy, a także zrobimy zdjęcie pamiątkowe na naszej „ściance” 🙂
Tak prezentowały się dzieła pociech podczas I Biegu Śnieżnej Pantery, podczas którego bohaterem był irbis. Piękne prawda?

15MK1103_foto_marek_kowalski

15MK1084_foto_marek_kowalski

16.02.2016 | Wykład Jagody Podkowskiej

user_1307678_23ba39_huge (1)

Jednym z gości „pobiegowych” wykładów będzie dietetyczka Jagoda Podkowska (spotkacie ją również na trasie samego biegu). Jagoda wygłosi seminarium pt. „Najważniejsze aspekty diety w górach.”
Na wykładzie dowiecie się przede wszystkim jak się przygotować do górskiej kilkugodzinnej wycieczki. O czym trzeba pamiętać planując prowiant i co sprawdza się najlepiej. Jakie są największe błedy żywieniowe oraz ich konsekwencje, a także jak się przygotować i odżywiać w czasie biegów górskich. Będzie też czas na zadawanie pytań oraz dyskusję.
Jagoda ukończyła studia na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych „Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie” na AWF w Warszawie. Tworzy i nadzoruje pracę zespołu dietetycznego High Level Center. Jest aktywną zawodniczką BJJ z sukcesami i fajną dziewczyną!

Wykład rozpocznie się o 14:30 w Centrum Górskim Korona Ziemi.

 

27.01.2016 | Zmiany w formule zapisów

Drodzy Biegacze,

W trosce o wyjątkowy charakter imprezy i dobro rysia, informujemy, że wracamy do ubiegłorocznych zasad udziału w biegu. Obecnie wprowadzamy zmianę w regulaminie. Nie będzie otwartych zapisów. Z zaskoczeniem obserwowaliśmy wzrost zainteresowania biegiem po informacji o plecaku biegowym w pakiecie, otrzymywaliśmy maile z zapytaniami, z których wynikał brak jakiegokolwiek wcześniej zapoznania się z ideą biegu czy regulaminem, a nawet zajrzeniem na stronę. Bieg ma wyjątkowy charakter i chcemy, by taki wyjątkowy pozostał. Za miłość do natury, gór i zwierząt chcemy Was uhonorować zaproszeniem na to niecodzienne wydarzenie. Dlatego każdego kto chciałby pobiec w biegu zanim się zarejestruje prosimy o napisanie maila na info@vegenergia.com dlaczego chce pobiec w II Biegu Śnieżnej Pantery. W mailu proszę również podać ukończone biegi górskie. Wybrane 100 osób otrzyma od nas zaproszenie i wygenerowany kod potrzebny do zakończenia rejestracji. Dalsze kroki w rejestracji pozostaną bez zmian. Oczywiście kto wcześniej wyśle przekonującego maila ma szansę na szybsze dostanie się na listę. Na maile czekamy od 1 lutego. Do końca lutego chcemy zakończyć księgowanie darowizn na rysia, a na stronie zapisów będzie widoczna pełna lista startujących uczestników.

W ten sposób mamy nadzieję uniknąć nieporozumień co do zrozumienia idei udziału w Biegu i umożliwimy start osobom, którym przede wszystkim zależy na losie rysi. My w zamian ofiarujemy udział w biegu i całej imprezie. Przekonaj nas.

W końcu to bieg inny niż wszystkie, w którym nie ma rywalizacji, podium, wyników. To bieg miłośników gór i przyrody, a nie łowców pakietów startowych. I chcemy by takim pozostał również w kolejnych latach.

26.01.2016 | Wykład gościa specjalnego

robert i rys

Już dziś zapraszamy wszystkich na blok seminaryjny poświęcony górom, żywieniu w sporcie i oczywiście RYSIOM! Wykłady odbędą się po biegu głównym po godz, 14.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr inż. Robert Mysłajek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a jednocześnie wiceprezes Stowarzyszenia dla Natury “Wilk”. Podczas wykładu pt. „Ryś w zarysie” dr Mysłajek opowie o tajemnicach życia tych pięknych kocich indywidualistów – dowiemy się m. in. jak i na co rysie polują, gdzie najchętniej szukają schronień i jak trudną rolę ma do wypełnienia kotka wychowująca grupę niesfornych kociąt.
Zapraszamy do obejrzenia odcinka o rysiach ze znakomitej serii Las Story. Program prowadzą znani i lubiani przez telewidzów biolodzy dr Sabina Nowak oraz dr Robert Mysłajek.
http://vod.tvp.pl/17505553/22112014?vdp=10

logo_new1

24.01.2016 | Plecak Enduro 12 w pakiecie

08-0000048814_4491_Enduro 12

Dla wszystkich Zawodników, którzy pobiegną w II Biegu Śnieżnej Pantery niecodzienny pakiet startowy. Organizator podczas wydawania numeru startowego podaruje plecak biegowy Dynafit Enduro 12. Czerwony jak ogień! Już się cieszymy na ten widok 🙂

Zdajemy sobie sobie sprawę z atrakcyjności pakietu startowego. Chcemy dlatego zaznaczyć, że plecak otrzymają tylko te osoby, które przyjadą do Zawoi i wezmą udział w biegu. W ten sposób unikniemy podarowania plecaków nieuczciwym biegaczom, którym zależy bardziej na pakiecie startowym niż na wzięciu udziału w biegu, który dodatkowo ma szczytny cel.

Przypominamy o przeczytaniu regulaminu dot. warunków udziału –  zapisy ruszają 1 lutego. Do zobaczenia!

21.01.2016 | Korona Ziemi

0008

Centrum Górskie Korona Ziemi, którego misją jest przekazywanie w ciekawy i innowacyjny sposób wiedzy na temat gór również przygotowało liczne atrakcje. Każdy będzie mógł zwiedzić 2 sale, makietową i ekspozycyjną oraz sprawdzić swoją wiedzę w multimedialnej Grze Wyprawa. Przewodnicy przygotowali warsztaty „szpeju” w czasie, których będzie można poznać górski sprzęt i jego praktyczne zastosowanie. Na odważnych (w tym i dzieci) czeka wysoka przeprawa „Spacer w Koronie Drzew” w Parku Linowym Las Przygód.

15MK1060_foto_marek_kowalski

 

19.01.2016 | Formuła zapisów

Zapisy na II Bieg Śnieżnej Pantery ruszają 1 lutego (link do formularza rejestracyjnego podany będzie w regulaminie, który pojawi się na stronie do końca tygodnia).

Dokładna ilość będzie znana 31 stycznia. Przypuszczamy, że ok. 90. Formularz zapisów będzie aktywny do momentu wyczerpania miejsc – tzn będzie możliwość zapisania się tylko jeśli będą miejsca – inaczej nie będzie działał i trzeba cierpliwie poczekać licząc na szczęście. Każdy kto się zapisze otrzyma maila informacyjnego z prośbą, by do 5 lutego przekazać dowolnej wysokości darowiznę na rysia i nasz cel. Dokładniej do 5 lutego do godz. 17 kwota powinna zostać zaksięgowana przez Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” (jego członkowie za zebrane fundusze zakupią fotopułapki i będą monitorować rysie w Beskidzie Żywieckim; więcej informacji o SdNW, które jest partnerem Biegu na stronie www.polskiwilk.org). Jeśli ktoś z zapisanych osób nie zrobi wpłaty we wskazanym czasie w ciągu weekendu zostanie wykreślony z listy i zwolnią się miejsca. Kolejna tura osób będzie miała czas by od 8 lutego do 12 lutego na zapisanie się i przelanie darowizny na zasadach zaksięgowania kwoty do godz. 17 jak powyżej. Taka procedura potrwa do wyczerpania puli 100 miejsc!

OPŁATA: Nie pobieramy od Was opłaty startowej, jedyną kwotą jaką wpłacacie jest ta dowolnie ustalona przez Was – na rysia + wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia na bieg (jak w roku ubiegłym).

Rada: Zrobić przelew od razu po zapisaniu. Osoba, której kwota zostanie zaksięgowana (jako Organizatorzy nie będziemy weryfikować jej wysokości, jedynie dostaniemy nazwisko Uczestnika, który dokonał przelew) jest od razu wpisywana na listę startową (na liście „zawodników” przy jego nazwisku będzie widnieć informacja: TAK.

Mamy nadzieję, że zapisy są jasne. W razie pytań proszę pisać na joanna.kowalczyk@vegenergia.com

Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym warunkiem wzięcia udziału w biegi jest ukończenie przynajmniej 2 biegów górskich na dystansie minimum 21 km w 2015 roku.

5.01.2016 - II edycja Biegu Śnieżnej Pantery

Pomagamy_Rysiowi_Web_Background

Witamy na II edycji Biegu Śnieżnej Pantery. Naszym tegorocznym bohaterem jest polski ryś z Beskidu Żywieckiego. Akcja charytatywna i zebrane podczas Biegu fundusze umożliwią obserwację rysi w ich naturalnym otoczeniu, poznanie zwyczajów i kulinarnych gustów. W Polsce najbardziej narażonym na wyginięcie drapieżnikiem jest właśnie ryś. Zamieszkiwane przez niego tereny są coraz częściej rozdzielane drogami i gęstą zabudową przez co jego wędrówka między ostojami jest utrudniona. Dzięki zebranym środkom będzie można lepiej monitorować rysie. Pieniądze pozwolą m.in. na zakup fotopułapek i umożliwią przeciwdziałać całkowitemu zniknięciu rysi z polskich lasów.

Więcej informacji o zapisach już niebawem. Do tego czasu prosimy o nie przysyłanie zgłoszeń.

Termin biegu: 12 marca.
Miejsce: Centrum Górskie Korona Ziemi.
Ilość miejsc ograniczona – ok. 100.

News z poprzedniego biegu

Dynafit, marka której symbolem jest Śnieżna Pantera (Snow Leopard), wspiera ochronę tego zwierzęcia poprzez współpracę z amerykańską fundacją Snow Leopard Trust. Na świecie pozostało niecałe 6 tysięcy tego zagrożonego wyginięciem dzikiego kota. Śnieżna Pantera to wyjątkowe zwierzę potrzebujące pomocy człowieka, by chronić je przed nim samym. Jednym z rozwiązań jest nie zabijanie zwierząt dla skóry i futra. Rozszerzający się rynek zamienników w postaci sztucznych futer pozwoli zwierzęciu żyć w jego naturalnym środowisku.

 

14 marca w Koronie Ziemi podczas imprezy będziemy zachęcać wsparcia Fundacji Snow Leopard Trust w jej działaniach, w tym także do różnych form dotacji lub adopcją Śnieżnej Pantery. Ponadto 120 uczestników Biegu wyruszy na syboliczną 25 km górską trasę szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego dla Śnieżnej Pantery.

 

Więcej szczegółowych informacji o działalności Snow Leopard Trust znajduje się
na stronie http://www.snowleopard.org

 

Gorąco zachęcamy i zapraszamy do jej odwiedzenia.

 

ISLT_Logo_72_dpi