[masterslider id="1"]

News

V Bieg Śnieżnej Pantery odwołany

OŚWIADCZENIE

Z przykrością zawiadamiam, że 28 marca V Bieg Śnieżnej Pantery nie odbędzie się w takiej formie w jakiej był zaplanowany. Z uwagi na szybko postępujące w Polsce zmiany, stale wzrastającą liczbę zachorowań na koronawirusa, zamykanie szkół, teatrów, kin, basenów jako organizator nie mogę bagatelizować rosnącego problemu. Nasze zdrowie i spokój są najważniejsze, a ja nie chciałabym na nikim wymuszać pojawienia nie na imprezie tylko dlatego, że nie jest masowa. Jej „nie masowość” nie oznacza, że nie stwarza potencjalnego zagrożenia. Za dwa tygodnie każda sytuacja może je stworzyć. Być może część z Was i tak by nie przyjechała. Mamy rodziny, dzieci, partnerów, rodziców, dziadków. Po co kusić los. Minimalizujmy ryzyko ile się da. Przed chwil WHO ogłosiło pandemię koronawirusa Covid-19. Źle bym się czuła gdybym w takim newralgicznym czasie zorganizowała Bieg. I to o paradoksie „Dla Człowieka”!

Pięknie piszecie, że cel Pantery i tak został już osiągnięty – to prawda! Zebraliśmy dla Sekcji Babiogórskiej GOPR Beskidy ponad 7500 zł! To był nasz najważniejszy punkt programu. Bardzo Wam dziękuję!

Nie byłabym jednak sobą gdybym to tak zostawiła. Mam propozycję. Wszyscy chętni 28 marca pobiegną tam gdzie postanowią. 21 km. Pantera na terenie calej Polski. Jeśli ktoś chce przyjechać do Zawoi – Babia Góra czeka – i chłopaki z GOPR na Markowych Szczawinach również. Wpadnijcie, przybijcie piątkę, wypijcie herbatę z termosu. Pobiegnijcie na szczyt. Każdy zapisany na liście startowej kto 28 marca zarejestruje swój Bieg na zegarku i wrzuci na wydarzeniu FB zdjęcie z Biegu otrzyma ode mnie medal i zaplanowany pakiet.

Lista: https://dostartu.pl/v-bieg-nie-nej-pantery-c4480.pl.html

Trasa: http://biegsnieznejpantery.com.pl/program/

Wiem, że Panterę tworzą wyjątkowe, mądre i nieprzypadkowe osoby – od zawsze! Wiem, że rozumiecie.

Uwielbiam Was i czekać będę spokojnie na stosowną możliwość spotkania się z Wami w górach!

Tymczasem przygotowujcie się na 28 marca i zostańcie ze mną – będę pisała do Was maile i posty na FB!

Z biegowymi pozdrowieniami
Asia Kowalczyk-Bednarczyk
Organizator Biegu Śnieżnej Pantery – biegu innego niż wszystkie!!!!!!!!!!

Dziękuję Sponsorowi i Partnerom za wsparcie oraz wyrozumiałość! To jeszcze nie koniec.
Kneipp
GOPR Beskidy
HARTMANN Polska
DermaPlast
Babiogórski Park Narodowy
Extreme Trauma Team
runandtravel.pl
Schronisko Górskie PTTK Markowe Szczawiny

Komunikat w związku z koronawirusem

W związku z ogłoszeniem przez Premiera decyzji o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce z uwagi na rozprzestrzenianie się koronowirusa w kraju, za kilka dni ogłoszę decyzję odnośnie V Biegu Śnieżnej Pantery. Bieg Śnieżnej Pantery nie jest co prawda imprezą masową, ale za niespełna 3 tygodnie skupi wokół siebie około 150 osób, sytuacja w kraju będzie już inna niż dziś, a zachorowań znacznie więcej. Wiem, że „Panterę” tworzą świadome i nieprzypadkowe osoby. Jednak jestem odpowiedzialna i nie mogę podchodzić do obecnego tematu obojętnie i nierozważnie. Współpracuję przy Biegu z instytucjami państwowymi, które otwarcie dzielą się ze mną obawami, a ja muszę się liczyć z ich zdaniem – jako jednoosobowy organizator, na którego barkach spoczywa WSZYSTKO. Nie ma we mnie paniki, jest za to konieczny rozsądek, który mówi mi, że mam minimalizować każde ryzyko do zera.
Mogę obiecać Wam jedno – jeśli Pantera się nie odbędzie w zaplanowany sposób – odbędzie się w inny – równie ciekawy. I zarówno otrzymacie medal jak i pakiet „metowy”. Ale 21 km przebiec 28 marca musicie, bo zaktualizowana lista startowa już jest! 🙂

Zapisy zamknięte - wyniki 2 marca

2 marca około godziny 20:00 każda z zapisanych osób otrzyma maila z informacją czy 28 marca pobiegnie V Bieg Śnieżnej Pantery. Będą w nim także instrukcje jak dokonać darowizny dla GOPR.

Udział w biegu nie podlega opłatom startowym na rzecz Organizatora. O czym mowa w Regulaminie. Warunkiem wpisania na listę startową po zakwalifikowaniu jest dokonanie wpłaty „cegiełki” w wysokości nie mniejszej niż 70 zł na konto Grupy Beskidzkiej GOPR. Można wpłacać większą darowiznę. Dane do przelewu podane będą w mailu.

Cały dochód z Biegu (wpłaty dokonane przez Uczestników) będzie przeznaczony na wsparcie ratowników Sekcji Babiogórskiej GOPR.

Zapisy ruszą 27 lutego

O północy 27 lutego ruszą zapisy na V Bieg Śnieżnej Pantery.

Zapisy potrwają do 29 lutego, czyli 3 dni. Do 2 marca uczestnicy otrzymają mailem odpowiedź, czy zostali zakwalifikowani. O uczestnictwie w Biegu zadecyduje przekonywująca i autentyczna argumentacja chęci wzięcia udziału w Biegu oraz spełnienie przez aplikujące osoby warunków udziału w Biegu wskazanych w Regulaminie. Może powstać lista rezerwowa.

Zapisy: https://zapisy.mktime.pl/bieg-snieznej-pantery-v4480

Kneipp Sponsorem V Biegu Śnieżnej Pantery

Jest nam bardzo miło poinformować, że marka Kneipp, została oficjalnym Sponsorem |V edycji Biegu Śnieżnej Pantery.

Dzięki tej współpracy Kneipp ufunduje wszystkim Uczestnikom Biegu pakiety „metowe” w postaci naturalnych kosmetyków. Nie zabraknie również innych atrakcji podczas Biegu oraz konkursów.

KNEIPP jest producentem naturalnych kosmetyków, które są wytwarzane z najwyższej jakości ekstraktów roślinnych, na podstawie receptur o naukowo potwierdzonej skuteczności. Fundamentem powstania oraz rozwoju marki jest filozofia księdza Sebastiana Kneippa (1821- 1897), prekursora naturalnych metod leczenia. Metoda KNEIPP-a, oparta na filozofii Sebastiana Kneippa, jest uznawana od 2015 roku za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Pięć filarów jego nauki – woda, rośliny, ruch, odżywianie oraz równowaga stały się podstawą strategii rozwoju produktów kosmetycznych.

www.kneipp.pl

 

V edycja BŚP Dla Człowieka

V Biegi Śnieżnej Pantery pobiegniemy DLA CZŁOWIEKA!

W górach i człowiek bywa zagrożonym gatunkiem. Dlatego cała kwota z Waszych wpisowych przekazana będzie na Sekcję Babiogórską GOPR i zakup sprzętu ratowniczego. Zapisy na www.mktime.pl ruszają 27 lutego i potrwają 3 dni! Jak za każdym razem trzeba będzie się nieco postarać, pisząc uzasadnienie chęci startu w Biegu.

ZAPRASZAMY!